Resultat älg damer
1. Anette Bergström
startnummer: 81, distrikt: 3, antal 5-or: 1, summa: 56
2. Emma Stockberg
startnummer: 86, distrikt: 5, antal 5-or: 2, summa: 54
3. Carina Johansson
startnummer: 28, distrikt: 18, antal 5-or: 5, summa: 47
4. Gunilla Blomberg
startnummer: 74, distrikt: 18, antal 5-or: 4, summa: 47
5. Inger Eriksson
startnummer: 89, distrikt: 4, antal 5-or: 2, summa: 47
6. Sabina Fredlund
startnummer: 124, distrikt: 3, antal 5-or: 1, summa: 43
7. Seidy Åkerlöf
startnummer: 112, distrikt: 3, antal 5-or: 3, summa: 41
8. Helena Johnsson
startnummer: 104, distrikt: 3, antal 5-or: 2, summa: 41
9. Fiffi Waxin
startnummer: 73, distrikt: 3, antal 5-or: 2, summa: 33
10. Maria Amnerstedt
startnummer: 32, distrikt: 5, antal 5-or: 1, summa: 32
11. Ann-Britt Pantzar
startnummer: 40, distrikt: 4, antal 5-or: 2, summa: 29
12. Anna-Bella Eklund
startnummer: 109, distrikt: 18, antal 5-or: 0, summa: 8
Resultat jaktstig damer
1. Anette Bergström
startnummer: 81, distrikt: 3, skilje: 68, summa: 56,5
2. Seidy Åkerlöf
startnummer: 112, distrikt: 3, skilje: 33, summa: 51,5
3. Carina Johansson
startnummer: 28, distrikt: 18, skilje: 27, summa: 50
4. Emma Stockberg
startnummer: 86, distrikt: 5, skilje: 44, summa: 49
5. Helena Johnsson
startnummer: 104, distrikt: 3, skilje: 62, summa: 48,5
6. Ann-Britt Pantzar
startnummer: 40, distrikt: 4, skilje: 16, summa: 41,5
7. Maria Amnerstedt
startnummer: 32, distrikt: 5, skilje: 2, summa: 41,5
8. Sabina Fredlund
startnummer: 124, distrikt: 3, skilje: 1, summa: 41,5
9. Gunilla Blomberg
startnummer: 74, distrikt: 18, skilje: 18, summa: 39
10. Fiffi Waxin
startnummer: 73, distikt: 3, skilje: 5, summa: 30,5
11. Anna-Bella Eklund
startnummer: 109, distrikt: 18, skilje: 7, summa: 27,5
12. Inger Eriksson
startnummer: 89, distrikt: 4, skilje: 2, summa: 20
Resultat skeet damer
1. Emma Stockberg
startnummer: 86, distrikt: 5, sär: 0, summa: 38
2. Anette Bergström
startnummer: 81, distrikt: 3, sär: 0, summa: 34
3. Helena Johnsson
startnummer: 104, distrikt: 3, sär: 16, summa: 32
4. Carina Johansson
startnummer: 28, distrikt: 18, sär: 12, summa: 32
5. Gunilla Blomberg
startnummer: 74, distrikt: 18, sär: 0, summa: 28
6. Inger Eriksson
startnummer: 89, distrikt: 4, sär: 0, summa: 20
7. Fiffi Waxin
startnummer: 73, distrikt: 3, sär: 0, summa: 16
8. Maria Amnerstedt
startnummer: 32, distrikt: 5, sär: 0, summa: 14
9. Ann-Britt Pantzar
startnummer: 40, distrikt: 4, sär: 0, summa: 10
10. Anna-Bella Eklund
startnummer: 109, distrikt: 18, sär: 0, summa: 10
Resultat total damer
1. Anette Bergström, total summa: 146,5
2. Emma Stockberg, total summa: 141
3. Carina Johansson, total summa: 129
4. Helena Johnsson, total summa 121,5
5. Gunilla Blomberg, total summa: 114
6. Seidy Åkeröf, total summa; 92,5
7. Maria Amnerstedt, total summa: 87,5
8. Inger Eriksson, total summa: 87
9. Sabina Fredlund, total summa: 84,5
10. Ann-Britt Pantzar, total summa: 80,5
11. Fiffi Waxin, total summa: 79,5
12. Anna-Bella Eklund, total summa: 45,5
Resultat älg juniorer
1. Andreas Grankvist
startnummer: 108, distrikt: 5, antal 5-or: 5, summa: 57
2. Markus Hubertsson
startnummer: 106, distrikt: 3, antal 5-or: 6, summa: 56
3. Markus Blomberg
startnummer: 95, distrikt: 18, antal 5-or: 6, summa: 55
4. Johan Blomberg
startnumme: 10, distrikt: 18, antal 5-or: 5, summa: 54
5. Jacob Gustavsson
startnummer: 83, distrikt: 18, antal 5-or: 5, summa: 53
6. Rickard Waax Eliasson
startnumme: 22, distrikt: 10, antal 5-or: 2, summa: 51
7. Björn Grankvist
startnummer: 82, distrikt: 5, antal 5-or: 3, summa: 49
8. Björn Idermark
startnummer: 90, distrikt: 5, antal 5-or: 2, summa: 49
9. Andreas Fredlund
startnummer: 78, distrikt: 3, antal 5-or: 4, summa: 47
10. Pierre Boberg
startnummer: 122, distrikt: 5, antal 5-or: 3, summa: 37
11. Kenny Andersson
startnummer: 114, distrikt: 5, antal 5-or: 2, summa: 36
12. Tobias Andersson
startnummer: 103, distrikt: 4, antal 5-or: 3, summa: 33
13. Tim Andersson
startnummer: 20, distrikt: 4, antal 5-or: 1, summa: 30
14. Sara Eliasson
startnummer: 25, distrikt: 10, antal 5-or: 1, summa: 29
15. Viktor Engdahl
startnummer: 27, distrikt: 5, antal 5-or: 3, summa: 28 Engdahl Viktor
16. Tobias Söderlund
startnummer: 88, distrikt: 3, antal 5-or: 1, summa: 23
17. Markus Larsson
startnummer: 71, distrikt: 5, antal 5-or: 0, summa: 16
18. Gustav Lilja
startnummer: 35, distrikt: 5, antal 5-or: 0, summa: 16
Resultat jaktstig juniorer
1. Rickard Waax Eliasson
startnummer: 22, distrikt: 10, skilje: 57, summa: 56,5
2. Jacob Gustavsson
startnummer: 83, distrikt: 18, sklije: 46, summa: 55
3. Andreas Grankvist
startnummer: 108, distrikt: 5, skilje: 54, summa: 53,5
4. Andreas Fredlund
startnummer: 78, distrikt: 3, skilje: 36, summa: 53
5. Tim Andersson
startnummer: 20, distrikt: 4, skilje: 28, summa: 52
6. Johan Blomberg
startnummer: 10, distrikt: 18, skilje: 47, summa: 49
7. Björn Idermark
startnummer: 90, distrikt: 5, skilje: 13, summa: 48,5
8. Markus Larsson
startnummer: 71, distrikt: 5, skilje: 12, summa: 48,5
9. Tobias Söderlund
startnummer; 88, distrikt: 3, skilje: 6, summa: 48,5
10. Markus Blomberg
startnummer: 95, distrikt: 18, skilje: 28, summa: 46,5
11. Viktor Engdahl
startnummer: 27, distrikt: 5, skilje: 6, summa: 45,5
12. Kenny Andersson
startnummer: 114, distrikt: 5, skilje: 26, summa: 45
13. Tobias Andersson
startnummer: 103, distrikt: 4, skilje: 7, summa: 44,5
14. Gustav Lilja
startnummer: 35, distrikt: 5, skilje: 26, summa: 41,5
15. Sara Eliasson
startnummer: 25, distrikt: 10, skilje: 22, summa: 38,5
16. Pierre Boberg
startnummer: 122, distrikt: 5, skilje: 2, summa: 37,5
17. Markus Hubertsson
startnummer: 106, distrikt: 3, skilje: 1, summa: 33,5
18. Björn Grankvist
startnummer: 82, distrikt: 5, skilje: 1, summa: 32
19. Emil Engdahl
startnummer: 17, distrikt: 5, skilje: 1, summa: 25
Resultat skeet junior
1. Markus Hubertsson
startnummer: 106, distrikt: 3, sär: 0, summa: 44
2. Kenny Andersson
startnummer: 114, distrikt: 5, sär: 25, summa: 42
3. Björn Idermark
startnummer: 90, distrikt: 5, sär: 20, summa: 42
4. Jacob Gustavsson
startnummer: 83, distrikt: 18, sär: 0, summa: 36
5. Tobias Söderlund
startnummer: 88, distrikt: 3, sär: 0, summa: 36
6. Pierre Boberg
startnummer: 122, distrikt: 5, sär: 0, summa: 34
7. Markus Blomberg
startnummer: 95, distrikt: 18, sär: 0, summa: 34
8. Johan Blomberg
startsida: 10, distrikt: 18, sär: 0, summa: 32
9. Tobias Andersson
startnummer: 103, distrikt: 4, sär: 0, summa: 30
10. Andreas Grankvist
startnummer: 108, distrikt: 5, sär: 0, summa: 22
11. Tim Andersson
startnummer: 20, distrikt: 4, sär: 0, summa: 22
12. Andreas Fredlund
startnummer: 78, distrikt: 3, sär: 0, summa: 20
13. Rickard Waax Eliasson
startnummer: 22, distrikt: 10, sär: 0, summa: 18
14. sara Eliasson
startnummer: 25, distrikt: 10, sär: 0, summa: 18
15. Viktor Engdahl
startnummer: 27, distrikt: 5, sär: 0, summa: 12
16. Markus Larsson
startnummer: 71, distrikt: 5, sär: 0, summa: 10
17. Gustav Lilja
startnummer: 35, distrikt: 5, sär: 0, summa: 8
Resultat total junior
1. Jacob Gustavsson, total summa: 144
2. Björn Idermark, total summa: 139,5
3. Markus Blomberg, total summa: 135,5
4. Johan Blomberg, total summa: 135
5. Markus Hubertsson, total summa: 133,5
6. Andreas Grankvist, total summa: 132,5
7. Rickard Waax Eliasson, total summa: 125,5
8. Kenny Andersson, total summa: 123
9. Andreas Fredlund, total summa: 120
10. Pierre Boberg, total summa: 108,5
11. Tobias Andersson, total summa: 107,5
12. Tobias Söderlund, total summa: 107,5
13. Tim Andersson, total summa: 104
14. Sara Eliasson, total summa: 85,5
15. Viktor Engdahl, total summa: 85,5
16. Björn Grankvist, total summa: 81
17. Markus Larsson, total summa: 74,5
18. Gustav Lilja, total summa: 65,5
19. Emil Engdahl, total summa: 25
Resultat älg veteran
1. Eddy Andersson
startnummer: 46, distrikt: 17, antal 5-or: 5, summa: 59
2. Bror Nilsson
startnummer: 102, distrikt: 18, antal 5-or: 5, summa: 56
3. Bengt Johansson
startnummer: 66, distrikt: 3, antal 5-or: 4, summa: 53
4. Rolf Nilsson
startnummer: 45, distrikt: 18, antal 5-or: 3, summa: 53
5. Bernt Johansson
startnummer: 57, distrikt: 17, antal 5-or: 4, summa: 52
6. Conny Gill
startnummer: 92, distrikt: 18, antal 5-or: 4, summa: 51
7. Sven Eriksson
startnummer: 38, distrikt: 4, antal 5-or: 4, summa: 51
8. Olle Blomberg
startnummer: 72, distrikt: 18, antal 5-or: 4, summa: 50
9. Bo Carlsson
startnummer: 80, distrikt: 5, antal 5-or: 3, summa: 49
10. Tyko Axelsson
startnummer: 9, distrikt: 17, antal 5-or: 1, summa: 48
11. Arne Andersson
startnummer: 18, distrikt: 14, antal 5-or: 2, summa: 46
12. Roine Sandström
startnummer: 29, distrikt: 3, antal 5-or: 3, summa: 45
13. Roland Wigh
startnummer: 36, distrikt: 5, antal 5-or: 4, summa: 44
14. Hans Wik
startnummer: 44, distrikt: 2, antal 5-or: 4, summa: 44
15. Gunnar Pettersson
startnummer: 97, distrikt: 5, antal 5-or: 3, summa: 44
16. Erik Eriksson
startnummer: 49, distrikt: 2, antal 5-or: 2, summa: 43
17. Preben Garner
startnummer: 8, distrikt: 5, antal 5-or: 3, summa: 42
18. Sven Fredlund
startnummer: 93, distrikt: 3, antal 5-or: 2, summa: 42
19. Benneth Eliasson
startnummer: 23, distrikt: 10, antal 5-or: 4, summa: 41
20.Klas-Göran Dahlqvist
startnummer: 62, distrikt: 5, antal 5-or: 3, summa: 41
21. Sören Palmqvist
startnummer: 6, distrikt: 3, antal 5-or: 2, summa: 41
22. Kenneth Åkerlöf
startnummer: 121, distrikt: 3, antal 5-or: 3, summa: 40
23. Åke Samuelsson
startnummer: 56, distrikt: 5, antal 5-or: 2, summa: 39
24. Stig Pettersson
startnummer: 87, distrikt: 3, antal 5-or: 1, summa: 39
25. Sivert Eklund
startnummer: 110, distrikt: 3, antal 5-or: 2, summa: 37
26. Krister Jonsson
startnummer: 100, distrikt: 5, antal 5-or: 2, summa: 36
27. Gunnar Johansson
startnummer: 12, distrikt: 5, antal 5-or: 1, summa: 33
28. Tommy Amnerstedt
startnummer: 54, distrikt: 5, antal 5-or: 2, summa: 32
29. Torsten Lundgren
startnummer: 60, distrikt: 2, antal 5-or: 2, summa: 25
Resultat jaktstig veteran
1. Roine Sandström
startnummer: 29, distrikt: 3, skilje: 49, summa: 58,5
2. Sven Eriksson
startnummer: 38, distrikt: 4, skilje: 25, summa: 57
3. Sivert Eklund
startnummer: 110, distrikt: 3, skilje: 64, summa: 56,5
4. Bernt Johansson
startnummer: 57, distrikt: 17, skilje: 45, summa: 54,5
5. Kenneth Åkerlöf
startnummer: 121, distrikt: 3, skilje: 27, summa: 53
6. Preben Garner
startnummer: 8, distrikt: 5, sklije: 24, summa: 52,5
7. Roland Wigh
startnummer: 36, distrikt: 5, skilje: 5, summa: 52,5
8. Sven Fredlund
startnummer: 93, distrikt: 3, skilje: 0, summa: 52
9. Rolf Nilsson
startnummer: 45, distrikt: 18, skilje: 29, summa: 51
10. Bror Nilsson
startnummer: 102, distrikt: 18, skilje: 40, summa: 50,5
11. Hans Malmström
startnummer: 79, distrikt: 2, skilje: 31, summa: 50,5
12. Olle Blomberg
startnummer: 72, distrikt: 18, skilje: 17, summa: 47,5
13. Eddy Andersson
startnummer: 46, distrikt: 17, skilje: 0, summa: 47,5
14. Conny Gill
startnummer: 92, distrikt: 18, skilje: 23, summa: 47
15. Stig Pettersson
startnummer: 87, distrikt: 3, skilje: 6, summa: 46
16.Klas-Göran Dahlqvist
startnummer: 62, distrikt: 5, skilje: 23, summa: 45,5
17. Gunnar Johansson
startnummer: 12, distrikt: 5, skilje: 24, summa: 45
18. Krister Jonsson
startnummer: 100, distrikt: 5, skilje: 8, summa: 44,5
19. Bo Carlsson
startnummer: 80, distrikt: 5, skilje: 4, summa: 44,5
20. Gunnar Pettersson
startnummer: 97, distrikt: 5, skilje: 20, summa: 44
21. Hans Wik
startnummer: 44, distrikt: 2, skilje: 14, summa: 43,5
22. Arne Andersson
startnummer: 18, distrikt: 14, skilje: 6, summa: 43,5
23. Åke Samuelsson
startnummer: 56, distrikt: 5, skilje: 0, summa: 42,5
24. Erik Eriksson
startnummer: 49, distrikt: 2, skilje: 0, summa: 42
25. Sören Palmqvist
startnummer: 6, distrikt: 3, skilje: 14, summa: 41
26. Tommy Amnerstedt
startnummer: 54, distrikt: 5, skilje: 3, summa: 40
27. Benneth Eliasson
startnummer: 23, distrikt: 10, skilje: 0, summa: 39,5
28. Tyko Axelsson
startnummer: 9, distrikt: 17, skilje: 8, summa: 37
29. Bengt Johansson
startnummer: 66, distrikt: 3, skilje: 15, summa: 33
30. Torsten Lundgren
startnummer: 60, distrikt: 2, skilje: 3, summa: 27
Resultat skeet veteran
1. Gunnar Pettersson
startnummer: 97, distrikt: 5, sär: 18, summa: 46
2. Roine Sandström
startnummer: 29, distrikt: 3, sär: 17, summa: 46
3. Sven Fredlund
startnummer: 93, distrikt: 3, sär: 22, summa: 44
4. Rolf Nilsson
startnummer: 45, distrikt: 18, sär: 20, summa: 44
5. Bengt Johansson
startnummer: 66, distrikt: 3, sär: 20, summa: 44
6. Preben Garner
startnummer: 8, disktrikt: 5, sär: 0, summa: 42
7. Sven Eriksson
startnummer: 38, distrikt: 4, sär: 0, summa: 42
8. Bo Carlsson
startnummer: 80, distrikt: 5, sär: 0, summa: 42
9. Bernt Johansson
startnummer: 57, distrikt: 17, sär: 0, summa: 40
10. Conny Gill
startnummer: 92, distrikt: 18, sär: 0, summa: 38
11. Bror Nilsson
startnummer: 102, distrikt: 18, sär: 0, summa: 38
12. Eddy Andersson
startnummer: 46, distrikt: 17, sär: 0, summa: 36
13. Sören Palmqvist
startnummer: 6, distrikt: 3, sär: 0, summa: 34
14. Krister Jonsson
startnummer: 100, distrikt: 5, sär: 0, summa: 32
15. Olle Blomberg
startnummer: 72, distrikt: 18, sär: 0, summa: 32
16. Roland Wigh
startnummer: 36, distrikt: 5, sär: 0, summa: 30
17. Gunnar Johansson
startnummer: 12, distrikt: 5, sär: 0, summa: 30
18. Arne Andersson
startnummer: 18, distrikt: 14, sär: 0, summa: 28
19. Tommy Amnerstedt
startnummer: 54, distrikt: 5, sär: 0, summa: 28
20. Sivert Eklund
startnummer: 110, distrikt: 3, sär: 0, summa: 26
21. Klas-Göran Dahlqvist
startnummer: 62, distrikt: 5, sär: 0, summa: 26
22. Åke Samuelsson
startnummer: 56, distrikt: 5, sär: 0, summa: 24
23. Stig Pettersson
startnummer: 87, distrikt: 3, sär: 0, summa: 24
24. Benneth Eliasson
startnummer: 23, distrikt: 10, sär: 0, summa: 22
25. Tyko Axelsson
startnummer: 9, distrikt: 17, sär: 0, summa: 20
26. Kenneth Åkerlöf
startnummer: 121, distrikt: 3, sär: 0, summa: 20
27. Hans Malmström
startnummer: 79, distrikt: 2, sär: 0, summa: 18
Resultat total veteran
1. Sven Eriksson, total summa: 150
2. Roine Sandström, total summa: 149,5
3. Rolf Nilsson, total summa: 148
4. Bernt Johansson, total summa: 146,5
5. Bror Nilsson, total summa: 144,5
6. Eddy Andersson, total summa: 142,5
7. Sven Fredlund, total summa: 138
8. Preben Garner, total summa: 136,5
9. Conny Gill, total summa: 136
10. Bo Carlsson, total summa: 135,5
11. Gunnar Pettersson, total summa: 134
12. Bengt Johansson, total summa: 130
13. Olle Blomberg, total summa: 129,5
14. Roland Wigh, total summa: 126,5
15. Sivert Eklund, total summa: 119,5
16. Arne Andersson, total summa: 117,5
17. Sören Palmqvist, total summa: 116
18. Kenneth Åkerlöf, total summa: 113
19. Klas-Göran Dahlqvist, total summa: 112,5
20. Krister Jonsson, total summa: 112,5
21. Stig Pettersson, total summa: 109
22. Gunnar Johansson , total summa: 108
23. Åke Samuelsson, total summa: 105,5
24. Tyko Axelsson, total summa: 105
25. Benneth Eliasson, total summa: 102,5
26. Tommy Amnerstedt, total summa: 100
27. Hans Wik, total summa: 87,5
28. Erik Eriksson, total summa: 85
29. Hans Malmström, total summa: 68,5
30. Torsten Lundgren, total summa: 52
Resultat älg öppen klass
1. Hans Fredlund
startnummer: 19, distrikt: 3, antal 5-or: 10, summa: 60
2. Bengt Blomberg
startnummer: 55, distrikt: 18, antal 5-or: 7, summa: 60
3. Bertil Eriksson
startnummer: 33, distrikt: 4, antal 5-or: 5, summa: 60
4. Krister Andersson
startnummer: 64, distrikt: 5, antal 5-or: 7, summa: 59
5. Peter Karlsson
startnummer: 34, distrikt: 14, antal 5-or: 9, summa: 58
6. Martin Johansson
startnummer: 26, distrikt: 3, antal 5-or: 4, summa: 58
7. Patrik Nilsson
startnummer: 77, distrikt: 18, antal 5-or: 6, summa: 57
8. Peder Grankvist
startnummer: 91, distrikt: 5, antal 5-or: 5, summa: 57
9. Mikael Gill
startnummer: 116, distrikt: 18, antal 5-or: 5, summa: 57
10. Peder Andersson
startnummer: 21, distrikt: 3, antal 5-or: 5, summa: 57
11. Krister Andersson
startnummer: 24, distrikt: 14, antal 5-or: 5, summa: 57
12.Lars-Göran Engdahl
startnummer: 84, distrikt: 5, antal 5-or: 4, summa: 57
13. Niklas Pettersson
startnummer: 58, distrikt: 5, antal 5-or: 8, summa: 56
14. Lars Ström
startnummer: 70, distrikt: 3, antal 5-or: 5, summa: 55
15. Urban Bergström
startnummer: 119, distrikt: 2, antal 5-or: 2, summa: 55
16. Anders Larsson
startnummer: 31, distrikt: 14, antal 5-or: 6, summa: 54
17. Pierre Runge
startnummer: 50, distrikt: 3, antal 5-or: 6, summa: 54
18. Anders Carlsson
startnummer: 53, distrikt: 5, antal 5-or: 5, summa: 54
19. Patrik Josjö
startnummer: 61, distrikt: 2, antal 5-or: 4, summa: 54
20. Lars Fernström
startnummer: 51, distrikt: 3, antal 5-or: 3, summa: 54
21. Erik Larsson
startnummer: 16, distrikt: 14, antal 5-or: 6, summa: 53
22. Percy Edin
startnummer: 59, distrikt: 3, antal 5-or: 6, summa: 52
23. Björn Eriksson
startnummer: 65, distrikt: 3, antal 5-or: 4, summa: 52
24. Peter Johansson
startnummer: 96, distrikt: 3, antal 5-or: 4, summa: 51
25. Håkan Lantz
startnummer:30, distrikt: 2, antal 5-or: 3, summa: 51
26. Dan Alf
startnummer: 14, distrikt: 4, antal 5-or: 2, summa: 51
27. Sten Arne Johansson
startnummer: 3, distrikt: 14, antal 5-or: 1, summa: 51
28. Fredrik Eriksson
startnummer: 11, distrikt: 3, antal 5-or: 2, summa: 50
29. Magnus Karlsson
startnummer: 15, distrikt: 17, antal 5-or: 6, summa: 49
30. Michael Andersson
startnummer: 125, distrikt: 4, antal 5-or: 2, summa: 49
31. Robert Andersson
startnummer: 118, distrikt: 5, antal 5-or: 4, summa: 48
32. Fredrik Karlsson
startnummer: 1, distrikt: 4, antal 5-or: 3, summa: 48
33. Kjell Lilja
startnummer: 107, distrikt: 5, antal 5-or: 2, summa: 48
34. Roger Alf
startnummer: 7, distrikt: 4, antal 5-or: 4, summa: 47
35.Jan-Erik Gustavsson
startnummer: 52, distrikt: 4, antal 5-or: 1, summa: 47
36. Magnus Andersson
startnummer: 68, distrikt: 4, antal 5-or: 1, summa: 47
37. Roger Andersson
startnummer: 13, distrikt: 14, antal 5-or: 3, summa: 45
38. Tommy Larsson
startnummer: 75, distrikt: 4, antal 5-or: 2, summa: 45
39. Erik Davidsson
startnummer: 47, distrikt: 3, antal 5-or: 2, summa: 44
40. Raoul Andersson
startnummer: 101, distrikt: 5, antal 5-or: 2, summa: 44
41. Patrik Eklund
startnummer: 69, distrikt: 18, antal 5-or: 5, summa: 42
42. Magnus Flodström
startnummer: 123, distrikt: 18, antal 5-or: 1, summa: 41
43. Bengt Lundberg
startnummer: 42, distrikt: 2, antal 5-or: 2, summa: 40
44. Urban Fredlund
startnummer: 76, distrikt: 3, antal 5-or: 4, summa: 39
45. Göran Steen
startnummer: 67, distrikt: 5, antal 5-or: 2, summa: 39
46. Nicklas Hernandez
startnummer: 85, distrikt: 2, antal 5-or: 3, summa: 38
47. Håkan Lilja
startnummer: 48, distrikt: 5, antal 5-or: 3, summa: 38
48. Pontus Eklund
startnummer: 111, distrikt: 18, antal 5-or: 2, summa: 38
49. Robbin Larsson
startnummer: 41, distrikt: 14, antal 5-or: 2, summa: 35
50. Magnus Annell
startnummer: 43, distrikt: 5, antal 5-or: 1, summa: 34
51. Tommy Widlund
startnummer: 2, distrikt: 3, antal 5-or: 0, summa: 34
52.Kent-Åke Johansson
startnummer: 37, distrikt: 17, antal 5-or: 2, summa: 33
53. Börje Karlsson
startnummer: 4, distrikt: 2, antal 5-or: 1, summa: 29
Resultat jaktstig öppen klass
1. Erik Larsson
startnummer: 16, distrikt: 14, skilje: 63, summa: 60
2. Hans Fredlund
startnummer: 19, distrikt: 3, skilje: 57, summa: 60
3. Peter Johansson
startnummer: 96, distrikt: 3, skilje: 47, summa: 60
4. Bengt Blomberg
startnummer: 55, distrikt: 18, skilje: 32, summa: 60
5. Urban Bergström
startnummer: 119, distrikt: 2, skilje: 118, summa: 59
6. Peder Andersson
startnummer: 21, distrikt: 3, skilje: 9, summa: 59
7. Tord Lindström
startnummer: 39, distrikt: 2, skilje: 117, summa: 58,5
8. Peter Karlsson
startnummer: 34, distrikt: 14, skilje: 76, summa: 58
9. Michael Andersson
startnummer: 125, distrikt: 4, skilje: 66, summa: 58
10. Tommy Widlund
startnummer: 2, distrikt: 3, skilje: 48, summa: 58
11. Robert Andersson
startnummer: 118, distrikt: 5, skilje: 26, summa: 58
12. Robbin Larsson
startnummer: 41, distrikt: 14, skilje: 27, summa: 57
13. Jan-Erik Gustavsson
startnummer: 52, distrikt: 4, skilje: 29, summa: 56,5
14. Urban Fredlund
startnummer: 76, distrikt: 3, skilje: 27, summa: 56,5
15. Bertil Eriksson
startnummer: 33, distrikt: 4, skilje: 25, summa: 56,5
16. Martin Johansson
startnummer: 26, distrikt: 3, skilje: 59, summa: 56
17. Krister Andersson
startnummer: 64, distrikt: 5, skilje: 47, summa: 56
18. Roger Alf
startnummer: 7, distrikt: 4, skilje: 53, summa: 55,5
19. Lars Fernström
startnummer: 51, distrikt: 3, skilje: 39, summa: 55,5
20. Tommy Larsson
startnummer: 75, distrikt: 4, skilje: 7, summa: 55
21. Niklas Pettersson
startnummer: 58, distrikt: 5, skilje: 6, summa: 55
22. Patrik Nilsson
startnummer: 77, distrikt: 18, skilje: 67, summa: 54
23. Magnus Annell
startnummer: 43, distrikt: 5, skilje: 27, summa: 54
24. Erik Davidsson
startnummer: 47, distrikt: 3, skilje: 8, summa: 54
25. Fredrik Karlsson
startnummer: 1, distrikt:, 4 skilje: 3, summa: 54
26. Peder Grankvist
startnummer: 91, distrikt: 5, skilje: 5, summa: 53
27. Håkan Lantz
startnummer: 30, distrikt: 2, skilje: 47, summa: 52,5
28. Percy Edin
startnummer: 59, distrikt: 3, skilje: 23, summa: 52
29. Dan Alf
startnummer: 14, distrikt: 4, skilje: 48, summa: 51,5
30. Håkan Lilja
startnummer: 48, distrikt: 5, skilje: 5, summa: 51,5
31. Göran Steen
startnummer: 67, distrikt: 5, skilje: 0, summa: 51,5
32. Anders Carlsson
startnummer: 53, distrikt: 5, skilje: 48, summa: 51
33. Raoul Andersson
startnummer: 101, distrikt: 5, skilje: 24, summa: 50,5
34. Sten Arne Johansson
startnummer: 3, distrikt: 14, skilje: 27, summa: 50
35. Magnus Andersson
startnummer: 68, distrikt: 4, skilje: 25, summa: 50
36. Fredrik Eriksson
startnummer: 11, distrikt: 3, skilje: 6, summa: 50
37. Magnus Karlsson
startnummer: 15, distrikt: 17, skilje: 15, summa: 49,5
38. Roger Andersson
startnummer: 13, distrikt: 14, skilje: 15, summa: 49,5
39. Patrik Eklund
startnummer: 69, distrikt: 18, skilje: 14, summa: 49,5
40. Björn Eriksson
startnummer: 65, distrikt: 3, skilje: 8, summa: 49,5
41. Krister Andersson
startnummer: 24, distrikt: 14, skilje: 4, summa: 49
42. Kent-Åke Johansson
startnummer: 37, distrikt: 17, skilje: 52, summa: 48,5
43. Nicklas Hernandez
startnummer: 85, distrikt: 2, skilje: 6, summa: 48
44. Patrik Josjö
startnummer: 61, distrikt: 2, skilje: 51, summa: 47,5
45.Lars-Göran Engdahl
startnummer: 84, distrikt: 5, skilje: 42, summa: 47,5
46. Bengt Lundberg
startnummer: 42, distrikt: 2, skilje: 0, summa: 46
47. Magnus Flodström
startnummer: 123, distrikt: 18, skilje: 21, summa: 44,5
48. Börje Karlsson
startnummer: 4, distrikt: 2, skilje: 14, summa: 44,5
49. Anders Larsson
startnummer: 31, distrikt: 14, skilje: 24, summa: 44
50. Pierre Runge
startnummer: 50, distrikt: 3, skilje: 21, summa: 44
51. Kjell Lilja
startnummer: 107, distrikt: 5, skilje: 16, summa: 40
52. Lars Ström
startnummer: 70, distrikt: 3, skilje: 5, summa: 39
53. Mikael Gill
startnummer: 116, distrikt: 18, skilje: 6, summa: 37,5
54. Pontus Eklund
startnummer: 111, distrikt: 18, skilje: 0, summa: 17
Resultat skeet öppen klass
1. Peder Andersson
startnummer: 21, distrikt: 3, sär: 0, summa: 50
2. Magnus Karlsson
startnummer: 15, distrikt: 17, sär: 0, summa: 48
3. Bengt Blomberg
startnummer: 55, distrikt: 18, sär: 0, summa: 46
4. Hans Fredlund
startnummer: 19, distrikt: 3, sär: 0, summa: 44
5. Robert Andersson
startnummer: 118, distrikt: 5, sär: 0, summa: 44
6. Patrik Nilsson
startnummer: 77, distrikt: 18, sär: 0, summa: 44
7. Krister Andersson
startnummer: 64, distrikt: 5, sär: 0, summa: 44
8. Peter Johansson
startnummer: 96, distrikt: 3, sär: 0, summa: 44
9. Fredrik Eriksson
startnummer: 11, distrikt: 3, sär: 0, summa: 44
10. Anders Carlsson
startnummer: 53, distrikt: 5, sär: 0, summa: 42
11. Raoul Andersson
startnummer: 101, distrikt: 5, sär: 0, summa: 42
12. Patrik Eklund
startnummer: 69, distrikt: 18, sär: 0, summa: 42
13. Erik Larsson
startnummer: 16, distrikt: 14, sär: 0, summa: 42
14. Peder Grankvist
startnummer: 91, distrikt: 5, sär: 0, summa: 42
15. Nicklas Hernandez
startnummer: 85, distrikt: 2, sär: 0, summa: 40
16. Roger Alf
startnummer: 7, distrikt: 4, sär: 0, summa: 40
17. Patrik Josjö
startnummer: 61, distrikt: 2, sär: 0, summa: 40
18. Niklas Pettersson
startnummer: 58, distrikt: 5, sär: 0, summa: 40
19. Magnus Annell
startnummer: 43, distrikt: 5, sär: 0, summa: 40
20. Peter Karlsson
startnummer: 34, distrikt: 14, sär: 0, summa: 40
21. Krister Andersson
startnummer: 24, distrikt: 14, sär: 0, summa: 38
22.Kent-Åke Johansson
startnummer: 37, distrikt: 17, sär: 0, summa: 38
23. Magnus Andersson
startnummer: 68, distrikt: 4, sär: 0, summa: 38
24. Anders Larsson
startnummer: 31, distrikt: 14, sär: 0, summa: 38
25.Jan-Erik Gustavsson
startnummer: 52, distrikt: 4, sär: 0, summa: 38
26. Urban Fredlund
startnummer: 76, distrikt: 3, sär: 0, summa: 38
27. Tommy Larsson
startnummer: 75, distrikt: 4, sär: 0, summa: 38
28. Björn Eriksson
startnummer: 65, distrikt: 3, sär:, 0 summa: 36
29. Martin Johansson
startnummer: 26, distrikt: 3, sär: 0, summa: 36
30. Pierre Runge
startnummer: 50, distrikt: 3, sär: 0, summa: 36
31. Dan Alf
startnummer: 14, distrikt: 4, sär: 0, summa: 36
32. Bertil Eriksson
startnummer: 33, distrikt: 4, sär: 0, summa: 36
33. Börje Karlsson
startnummer: 4, distrikt: 2, sär: 0, summa: 36
34. Håkan Lantz
startnummer: 30, distrikt: 2, sär: 0, summa: 36
35. Tommy Widlund
startnummer: 2, distrikt: 3, sär: 0, summa: 34
36. Sten Arne Johansson
startnummer: 3, distrikt: 14, sär: 0, summa: 34
37. Lars Fernström
startnummer: 51, distrikt: 3, sär: 0, summa: 32
38. Urban Bergström
startnummer: 119, distrikt: 2, sär: 0, summa: 32
39. Kjell Lilja
startnummer: 107, distrikt: 5, sär: 0, summa: 32
40. Michael Andersson
startnummer: 125, distrikt: 4, sär: 0, summa: 30
41. Fredrik Karlsson
startnummer:1, distrikt: 4, sär: 0, summa: 30
42. Håkan Lilja
startnummer: 48, distrikt: 5, sär: 0, summa: 30
43. Lars Ström
startnummer: 70, distrikt: 3, sär: 0, summa: 30
44. Pontus Eklund
startnummer: 111, distrikt: 18, sär: 0, summa: 28
45. Mikael Gill
startnummer: 116, distrikt: 18, sär: 0, summa: 26
46. Erik Davidsson
startnummer: 47, distrikt: 3, sär: 0, summa: 26
47. Magnus Flodström
startnummer: 123, distrikt: 18, sär: 0, summa: 22
48. Roger Andersson
startnummer: 13, distrikt: 14, sär: 0, summa: 20
49. Percy Edin
startnummer: 59, distrikt: 3, sär: 0, summa: 20
50. Göran Steen
startnummer: 67, distrikt: 5, sär: 0, summa: 18
51.Lars-Göran Engdahl
startnummer: 84, distrikt: 5, sär: 0, summa: 16
52. Robbin Larsson
startnummer: 41, distrikt: 14, sär: 0, summa: 14
Resultat total öppen klass
1. Bengt Blomberg, total summa: 166
2. Peder Andersson, total summa: 166
3. Hans Fredlund, total summa: 164
4. Krister Andersson, total summa: 159
5. Peter Karlsson, total summa: 156
6. Patrik Nilsson, total summa: 155
7. Erik Larsson, total summa: 155
8. Peter Johansson, total summa: 155
9. Bertil Eriksson, total summa: 152,5
10. Peder Grankvist, total summa: 152
11. Niklas Pettersson, total summa: 151
12. Martin Johansson, total summa: 150
13. Robert Andersson, total summa: 150
14. Anders Carlsson, total summa: 147
15. Magnus Karlsson, total summa: 146,5
16. Urban Bergström, total summa: 146
17. Krister Andersson, total summa: 144
18. Fredrik Eriksson, total summa: 144
19. Roger Alf, total summa: 142,5
20. Patrik Josjö, total summa: 141,5
21. Lars Fernström, total summa: 141,5
22. Jan-Erik Gustavsson, total summa: 141,5
23. Håkan Lantz, total summa: 139,5
24. Dan Alf, total summa: 138,5
25. Tommy Larsson, total summa: 138
26. Björn Eriksson, total summa: 137,5
27. Michael Andersson, total summa: 137
28. Raoul Andersson, total summa: 136,5
29. Anders Larsson, total summa: 136
30. Sten Arne Johansson, total summa: 135
31. Magnus Andersson, total summa: 135
32. Pierre Runge, total summa: 134
33. Patrik Eklund, total summa: 133,5
34. Urban Fredlund, total summa: 133,5
35. Fredrik Karlsson, total summa: 132
36. Magnus Annell, total summa: 128
37. Nicklas Hernandez, total summa: 126
38. Tommy Widlund, total summa: 126
39. Lars Ström, total summa: 124
40. Percy Edin, total summa: 124
41. Erik Davidsson, total summa: 124
42. Mikael Gill, total summa: 120,5
43. Lars-Göran Engdahl, total summa: 120,5
44. Kjell Lilja, total summa: 120
45. Håkan Lilja, total summa: 119,5
46. Kent-Åke Johansson, total summa: 119,5
47. Roger Andersson, total summa: 114,5
48. Börje Karlsson, total summa: 109,5
49. Göran Steen , total summa: 108,5
50. Magnus Flodström , total summa: 107,5
51. Robbin Larsson, total summa: 106
52. Bengt Lundberg, total summa: 86
53. Pontus Eklund, total summa: 83
54. Tord Lindström, total summa: 58,5
Resultat lag
1. Lag 03-1
Peder Andersson, öppen, 166p, Hans Fredlund, öppen, 164p, Peter Johansson, öppen, 155p.
2. Lag 18-1
Bengt Blomberg, öppen, 166p, Patrik Nilsson, öppen, 155p, Rolf Nilsson, veteran, 148p.
3. Lag 05-1
Krister Andersson, öppen, 159p, Peder Grankvist, öppen, 152p, Niklas Pettersson, öppen, 151p.
4. Lag 14-1
Peter Karlsson, öppen, 156p, Erik Larsson, öppen, 155p, Krister Andersson, öppen, 144p.
5. Lag 03-2
Martin Johansson, öppen, 150p, Roine Sandström, veteran, 149,5p, Anette Bergström, dam, 146,5p.
6. Lag 04-1
Bertil Eriksson, öppen, 152,5p, Sven Eriksson, veteran, 150p, Roger Alf, öppen, 142,5p,
7. Lag 05-2
Robert Andersson, öppen, 150p, Anders Carlsson, öppen, 147p, Emma Stockberg, dam, 141p.
8. Lag 17-1
Bernt Johansson, veteran, 146,5p, Magnus Karlsson, öppen, 146,5p, Eddy Andersson, veteran, 142,5p.
9. Lag 02-1
Urban Bergström, öppen, 146p, Patrik Josjö, öppen, 141,5, Håkan Lantz, öppen, 139,5p.
10. Lag 18-2
Bror Nilsson, veteran, 144,5p, Jacob Gustavsson, junior, 144p, Conny Gill, veteran, 136p.
11. Lag 03-3
Fredrik Eriksson, öppen, 144p, Lars Fernström, öppen, 141,5p, Sven Fredlund, veteran, 138p.
12. Lag 04-2
Jan-Erik Gustavsson, öppen, 141,5p, Dan Alf, öppen, 138,5p, Tommy Larsson, öppen, 138p.
13. Lag 05-3
Björn Idermark,junior, 139,5p, Raoul Andersson, öppen , 136,5p,
Preben Garner, veteran, 136,5p.
14. Lag 03-4
Björn Eriksson, öppen, 137,5p, Pierre Runge, öppen, 134p,
Urban Fredlund, öppen, 133,5p.
15. Lag 18-3
Markus Blomberg, junior, 135,5p, Johan Blomberg, junior, 135p,
Patrik Eklund, öppen, 133,5p.
16. Lag 04-3
Michael Andersson, öppen, 137p,Magnus Andersson, öppen, 135p, Fredrik Karlsson, öppen, 132p.
17. Lag 05-4
Bo Carlsson, veteran, 135,5p, Gunnar Pettersson, veteran, 134p,
Andreas Grankvist, junior, 132,5
18. Lag 14-2
Anders Larsson, öppen, 136p, Sten Arne Johansson, öppen, 135p, Arne Andersson, veteran, 117,5p.
19. Lag 18-4
Olle Blomberg, veteran, 129,5p, Carina Johansson, dam, 129p, Mikael Gill, öppen, 120,5p.
20. Lag 05-5
Magnus Annell, öppen, 128p, Roland Wigh, veteran, 126,5, Kenny Andersson, junior, 123p.
21. Lag 03-6
Lars Ström, öppen, 124p, Percy Edin, öppen, 124p, Erik Davidsson, öppen, 124p.
22. Lag 03-7
Helena Johnsson, dam, 121,5p, Andreas Fredlund, junior, 120p, Sivert Eklund, veteran, 119,5p.
23. Lag 05-6
Lars-Göran Engdahl, öppen, 120,5p, Kjell Lilja, öppen, 120p, Håkan Lilja, öppen, 119,5p.
24. Lag 03-8
Sören Palmqvist, veteran, 116p, Kenneth Åkerlöf, veteran, 113p,
Stig Pettersson, veteran, 109p.
25. Lag 05-7
Klas-Göran Dahlqvist, veteran, 112,5p,Krister Jonsson, veteran,112,5p, Pierre Boberg, junior, 108,5p.
26. Lag 10-1
Rickard Waax Eliasson, junior, 125,5p, Benneth Eliasson, veteran, 102,5p, Sara Eliasson, junior, 85,5p.
27. Lag 18-5
Gunilla Blomberg, dam, 114p, Magnus Flodström, öppen, 107,5p, Pontus Eklund, öppen, 83p.
28. Lag 04-4
Tobias Andersson, junior, 107,5p, Tim Andersson, junior, 104p, Inger Eriksson, dam, 87p.
29. Lag 05-9
Tommy Amnerstedt, veteran, 100p, Maria Amnerstedt, dam, 87,5p, Viktor Engdahl, junior, 85,5p.